Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
(Откажано уредувањето 3027662 на уредникот 79.126.188.218 (разговор))
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
'''Епифора''' е гласовна [[фигура]] и претставува повторување на [[збор]]ови на крајот на [[стих]]от.
 
==== Види исто такаПоврзано ====
* [[анафора]]
* [[симплоха]]

Прегледник