Разлика помеѓу преработките на „Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
с (правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
 
'''Голам Хосеин Мојсени-Еџехеи''' е роден на {{роден на|29|септември|1956}} во покраината [[Исфахан (покраина)|Исфахан]], [[Иран]]. Тој е сегашен шеф на [[ВЕВАК|министерството за разузнавање]] на Иран, познато и како '''САВАМА''' или '''ВЕВАК'''. На таа должност е по назначувањето од страна на претседателот [[Махмуд Ахмадинежад]] на [[24 август]] [[2005]].
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[ВЕВАК]]
 

Прегледник