Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 11 бајт ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3408400 (translate me))
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
'''Хозе A.Р. Мело''' (роден {{роден на|30|мај|1932}}) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Ромео А. Бравнер]]
* [[Комисија за избори на Филипините]]
 
{{DEFAULTSORT:Мело, Хозе}}
 
[[Категорија:Филипински политичари]]
[[Категорија:Живи луѓе]]

Прегледник