Разлика помеѓу преработките на „Централна банка на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
clean up, replaced: Листа на → Список на (2) using AWB
(Бришење на "Markazi_bank_Tehran.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Natuur12|Natuur12])
(clean up, replaced: Листа на → Список на (2) using AWB)
|footnotes =
}}
'''Централната банка на Иран''' ({{lang-fa|بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران}}) е [[централна банка]] на [[Иран]]. Моментален гувернер на банката е Валиола Сејф.
 
== Гувернери на централната банка на Иран ==
 
 
[[Податотека:500rial Iran.jpg|thumb|250px|десно|500 [[ирански ријал]]и]]
* [[Политика на Иран]]
* [[Тахмасб Мизахери]]
* [[ЛистаСписок на централни банки]]
* [[ЛистаСписок на валути]]
 
== Наводи ==

Прегледник