Господарот на прстените (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
iw
сНема опис на уредувањето
с (iw)
*[[Господарот на прстените (книга)]] Општа статија за делата од трилогијата
 
== Филмови ==
* [[Господарот на прстените: Дружината на прстенот (филм)]]
* [[Господарот на прстените: Двете кули (филм)]]
* [[Господарот на прстените: Враќањето на Кралот (филм)]]
* [[Господарот на прстените (филм)]] Општа статија за филмовите од трилогијата
 
 
[[de:Der Herr der Ringe (Begriffsklärung)]]
[[en:The Lord of the Rings (disambiguation)]]
[[es:El Señor de los Anillos (desambiguación)]]
[[fr:Le Seigneur des anneaux (homonymie)]]
[[ko:반지의 제왕 (동음이의)]]
[[it:Il Signore degli Anelli (disambigua)]]
[[hu:A Gyűrűk Ura (egyértelműsítő lap)]]
[[pt:The Lord of the Rings (desambiguação)]]
[[ru:Властелин колец (значения)]]
[[zh:魔戒 (消歧義)]]
68

уредувања

Прегледник