Каврак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
Во XIX век селото е дел од Кратовската каза во [[Отоманско Царство|Отоманската Империја]].
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==

Прегледник