Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (зборовна замена, replaced: Археолошки локалитети → Археолошки наоѓалишта using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 727 гласачи.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://rezultati.sec.mk/mk-MK/1/r/all/56/1613|title=Претседателски избори 2019|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=3 ноември 2019}}</ref>
 
== ЕкономијаСтопанство ==
== Редовни настани ==
== Личности ==

Прегледник