Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
→‎Културни и природни знаменитости: зборовна замена, replaced: Археолошки локалитети → Археолошки наоѓалишта using AWB
с (→‎top: стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
с (→‎Културни и природни знаменитости: зборовна замена, replaced: Археолошки локалитети → Археолошки наоѓалишта using AWB)
 
== Културни и природни знаменитости ==
;Археолошки локалитетинаоѓалишта
*[[Гури Крис]] - рудник од римско време;
*[[Лојане (археолошки локалитет)|Лојане]] - некропола од доцноантичко време;

Прегледник