Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
стилска исправка, replaced: е село во → — село во (2) using AWB
с (→‎top: отстранување на непотребна предлошка, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB)
с (стилска исправка, replaced: е село во → — село во (2) using AWB)
'''Долни Стубол''' е село во [[Општина Пробиштип]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==
Долни Стубол е село во општина Пробиштип.
<br />
== Историja ==

Прегледник