Разлика помеѓу преработките на „Матијас Фишер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
clean up, replaced: language=German → language=de using AWB
с (clean up, replaced: language=German → language=de using AWB)
[[Податотека:TBB-MBC-Fischer.JPG|мини|Матијас Фишер во 2015 година]]
'''Матијас Фишер''' (роден на 30 јули 1971) е германски професионален кошаркарски тренер и поранешен играч. Во моментов, тој е главен тренер на Валтер Тибинген од [[Бундеслига|Кошаркарската Бундеслига]] (ББЛ).<ref name=koelnjob>{{cite news|title=Neue sportliche Doppelspitze|url=http://www.telekom-baskets-bonn.de/news/2013-06-05/neue-sportliche-doppelspitze.html|accessdate=19 June 2013|newspaper=telekom-baskets-bonn.de|date=5 June 2013|language=Germande}}</ref>
 
=== Луксембуршки национален тим ===
Фишер го тренирал [[Машка кошаркарска репрезентација на Луксембург|националниот тим]] на Луксембург во [[2007]] година.
 
== Наводи ==

Прегледник