Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граѓанска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
* „Песна за жената“ - песна на Никола Јонков Вапцаров.<ref>Никола Ј. Вапцаров, ''Песни''. Скопје: Македонска книга, Мисла и Култура, 1988, стр. 88.</ref>
* „Писмо“ - песна на [[Никола Јонков Вапцаров]].<ref>Никола Ј. Вапцаров, ''Песни''. Скопје: Македонска книга, Мисла и Култура, 1988, стр. 85-89-91.</ref>
* „Шпански бомби“ (''Spanish Bombs'') - песна на англиската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Клеш]]“ (''The Clash'') од 1979 година.<ref>[https://www.discogs.com/The-Clash-London-Calling/master/19382 DISCOGS, The Clash ‎– London Calling (пристапено на 9.5.2020)]</ref>
 
==Галерија==

Прегледник