Разлика помеѓу преработките на „Мерилин Монро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 38 бајти ,  пред 9 месеци
с
==== Нијагара ====
 
[[Дерил Ф. Зенак]] смета дека филмскиот потенцијал на Монро вреди да се развива и ја ѝ доделува улога во ''[[Нијагара (филм од 1953)|Нијагара]]'', како ''femme fatale'' што планира да го убие својот сопруг, кој го игра [[Џозеф Котен]].<ref name=autogenerated1>Churchwell, 233.</ref> За време на снимањето, шминкерот на Монро, Вајти Снајдер, ја забележува нејзината сценска трема (која крајно ќе го обележи нејзиното однесување на филмските сетови низ нејзината кариера); режисерот го назначува токму него како оној кој треба да поминува часови нежно убедувајќи ја и тешејќи ја Монро додека таа се спрема да ги сними сцените.
 
[[Image:Monroe sings from the trailer of Niagra.jpg|thumb|Како Роуз во ''[[Нијагара]]'']]

Прегледник