Прејди на содржината

Клонирање: Разлика помеѓу преработките

Додадени 116 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Одбиена последната промена (од 1234658790qwruomvstincfijdri) и ја поврати преработката 3227591 на Sampuhe)
Нема опис на уредувањето
== Клонирање луѓе ==
Уште пред да биде создадена Доли, [[САД|американските]] научници [[Џон Хол]] и [[Роберт Стилман]], во октомври 1993 успрешно клонирале човечки ембриони. Од седумнаесет ембриони тие направиле четириесет и осум копии, кои ги држеле во живо сé до триесет и втората делбена фаза.
 
[[Категорија:Клонирање| ]]
[[Категорија:Бесполово размножување]]