Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
mk.wikipedia.org/wiki/Кисела_Вода_(населба)
(Личности)
(mk.wikipedia.org/wiki/Кисела_Вода_(населба))
[[Податотека:Kisela Voda, 1964.jpg|мини|Поглед на населбата Кисела Вода, 1964]]
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. Оваа населба е една од поголемите населби во [[Општина Кисела Вода]] која зафаќа површина од 43 кm<sup>2</sup> и според последниот попис на населението на [[Македонија]] од 2002 година, населбата има население од 58.216 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=214</ref>.
 
==Галерија==
363

уредувања

Прегледник