Разлика помеѓу преработките на „Аврам Садикарио“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 73 бајти ,  пред 14 години
+инфо
(+инфо)
'''Аврам Садикарио''' е македонски поет со [[Евреи|еврејско]] потекло. Роден е на [[14 мај 1919]] година во [[Битола]]. Завршил Медицински факултет во [[Софија]] и работел како доктор специјалист во Скопје. Член на ДПМ од 1973 година.
 
==Литературно творештво==

Прегледник