Разговор со корисник:Fsimeski: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Отстранување на стари разговори; додавање на одговор)
сНема опис на уредувањето
 
Здраво, приметив дека повторно уредуваш статии и статиите се навистина добри, иако кратки. Сепак, морам да ти укажам дека секоја статија треба да поседува и категории за темата. Пример, последната статија за Универзитет „Темпел“, може да има категории Универзитети во САД, Образование во САД, и слично. Ако не си сигурен, види кај другите јазични изданија. Поздрав --[[User:Ehrlich91|Ehrlich91]] <small>([[User talk:Ehrlich91|разговор]])</small> 10:16, 4 април 2020 (CEST)
:{{Одговор|Ehrlich91}} Фала на препораката. Додадов категории на последните неколку страници кои ги создадов. Засега се обидувам да создадам статии кои сметам дека ќе се од интерес на дел од македонската јавност, а во чија област имам барем доволни познавања. Се надевам понатаму да се вратам и да ги проширам овие статии. [[User:Fsimeski|Fsimeski]] <small>([[User talk:Fsimeski|разговор]])</small> 17:43, 5 април 2020 (CEST)
1.738

уредувања

Прегледник