Разлика помеѓу преработките на „Извор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 220 бајти ,  пред 1 година
* „Ноќен извор“ - песна на македонскиот поет Ацо Шопов.<ref>Ацо Шопов, ''Песни''. Скопје: Македонска книга, Мисла и Култура, 1988, стр. 94-95.</ref>
* „Извор ми вода извират“ - македонска народна песна.<ref>Блаже Тренески, ''Стојна ситноода''. Скопје: Студентски збор, 1981, стр. 42-43.</ref>
* „Извор“ - песна на македонската група „[[Баклава (музичка група)|Баклава]]“ од 2008 година.<ref>Baklava, ''Kalemar'', SJF Records 124, 2008.</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник