Финска: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 19 бајти ,  пред 2 години
Одбиена последната промена (од 92.53.60.221) и ја поврати преработката 3907092 на Kiril Simeonovski
(Одбиена последната промена (од 92.53.60.221) и ја поврати преработката 3907092 на Kiril Simeonovski)
== Музика во Финска ==
 
== Спорт во Финска e развиен ==
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
* [[Хелсинки]]
* [[Финци]]
* [[Фински јазик|Фински јази]]
 
== Надворешни врски ==

Прегледник