12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 146 бајти ,  пред 2 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Шенон Доерти]] — американска глумица.
|-
|valign="top" align="right"|[[1973]] 
|[[Кристијан Панучи]] — италијански фудбалер и тренер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 

Прегледник