Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додавање на државата во која починала личноста во конкретната година.
(Одбиена последната промена (од 89.205.29.142) и ја поврати преработката 3832598 на Тиверополник)
(Додавање на државата во која починала личноста во конкретната година.)
{{Инфокутија за светец
|name=Св. Наум Охридски Чудотворец
|birth_date=саок. [[830]]
|death_date={{починал на|23|декември|910}}
|feast_day=[[20 мај]] ([[Грегоријански календар]]), [[3 јули]] ([[Јулијански календар]]) и [[23 декември]] (Грегоријански календар), [[5 јануари]] (Јулијански календар)
|caption=Икона на св. Наум Охридски
|birth_place=
|death_place= [[Охрид]], [[Прво бугарско царство]] (денес [[Република Македонија]])
|titles=
|beatified_date=

Прегледник