Разлика помеѓу преработките на „Кримско Ханство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
(Герб)
с
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
|image_map_caption = Земјата во 1600
|capital = [[Бахчисарај]]
|religion = [[исламИслам]]
|common_languages = [[Кримскотатарски јазик|Кримскотатарски]], [[Отомански турски јазик|отомански]]
|today = {{flag|Ukraine}}<br>{{flag|Russia}}<br>{{flag|Moldova}}
101

уредување

Прегледник