Ванчо Вељанов Јуруковски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Создадена страница со: '''Ванчо Вељанов Јуруковски''' бил македонски револуционер во Македонска револуцио...
(Создадена страница со: '''Ванчо Вељанов Јуруковски''' бил македонски револуционер во Македонска револуцио...)
(нема разлика)
2.657

уредувања

Прегледник