Разлика помеѓу преработките на „ФК Ритерјај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| founded = 2005
| ground = ЛФФ<br/>[[Вилнус]], [[Литванија]]
| capacity = 5.400067<ref>https://fkzalgiris.lt/stadionai/</ref>
| chairman = Jaнас Невоjна
| manager =
547

уредувања

Прегледник