Разлика помеѓу преработките на „Бел бог (филм од 2014)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(нова страница)
 
(дополнување)
'''Бел бог''' ([[англиски]]: ''Fehér isten'') - унгарски [[филм]] од 2014 година, во [[режија]] на [[Корнел Мундручо]] (Kornél Mundruczó). Главните улоги ги граат: [[Зофија Псота]] (Zsófia Psotta) и [[Шандор Зотер]] (Sándor Zsótér). Филмот освоил осум награди (од кои две на [[Кански филмски фестивал|Канскиот филмски фестивал]]) и имал 21 номинација.<ref>[https://www.imdb.com/title/tt2844798/awards?ref_=tt_awd IMDb, White God (2014)Awards (пристапено на 23.2.2020)]</ref>
 
 
==Синопсис==

Прегледник