Разлика помеѓу преработките на „Данска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 21 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од Vase10000) и ја поврати преработката 3837204 на Ehrlich91)
|leader_name1 = [[Маргарета II]]
|leader_title2 = [[Премиер на Данска|Премиер]]
|leader_name2 = [[ЛарсМете Локе РасмусенФредериксен]]
|legislature=[[Фолкетинг]]
|accessionEUdate = 1 јануари 1973 (VII)
* [http://www.denmark.dk/ Официјална страна на данската извршна власт]
 
{{Држави наво Европскиот континентЕвропа}}
{{ЕУ}}
 
{{Нормативна контрола}}
Анонимен корисник

Прегледник