Црква „Св. Ѓорѓи“ - Валандово: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија Македонска црква
|име = Свети ДимитријЃорѓи
|слика = St. George Church in Valandovo.jpg
|големина на слика = 250п
2.150

уредувања

Прегледник