Разлика помеѓу преработките на „Комуникациски протокол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
== Наводи ==
* Gerard J. Holzmann: ''Design and Validation of Computer Protocols.'' Prentice Hall, 1991, ISBN 0-13-539925-4. Исто така достапно на http://spinroot.com/spin/Doc/Book91.html
{{информатика}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Мрежни протоколи| ]]

Прегледник