Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Инкубатор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 79.100.104.246 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
с
 
{|cellpadding="2" cellspacing="5" style="width:100%; border:1px solid #B1BFA3; vertical-align:top;background-color:#FAFFF5;color:#000; margin:15px 0 0 0"
|-
|style="color:#000"|{{кратенки|ВП:ИНК}} [[Податотека:GAEval.svg|лево|50п|врска=]] '''Инкубаторот''' е ризница од сите '''добри статии''' на Википедија. Статиите ''автоматски'' се појавуваат во долниот список по додадавање на шаблонотпредлошката {{tl|добра}} на дното од нивните страници. Секој уредувач може да обележи една статија како добра, но пред тоа, треба да провери дали таа ги исполнува '''[[Википедија:Критериуми за добра статија|минималните критериуми за добра статија]]'''. Се разбира, ако некој обележи статија која не ги исполнува критериумите, таа ќе биде отстранета од овде.
 
Страницава ја нарековме „инкубатор“, бидејќи на статиите овде им треба уште малку „созревање“ за да станат [[Википедија:Кандидати за избрана статија|избрани]]. Ако го подобрите квалитетот на овие статии, [[Википедија:Кандидати за избрана статија|кандитирајте ја статијата за избрана]] за заедницата да провери дали ги исполнува [[Википедија:Критериуми за избрана статија|критериумите за избрана статија]].

Прегледник