Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
Апропо, Хитлер признава независимостта на Македония през септември 1944 г., след като България му обявява война, но едва ли този факт е намерил място в историята на Република Македония... --[[User:Владко|Владко]] 04:21, 21 Apr 2005 (UTC)
 
== Ресен ==
 
Сигурен сум, дека Ресен не бил ослободен за време на Илинденското (Илинденско-Преображенското) востание. Имало е план за тоа, но не е бил реализиран. Востаниците само демонстрирале околу Ресен на 21 (мислам) jули (=3 август). Антон Кецкаров
 
Се саобразив со идеолошкиот услов да не ги менувам MК Википедија страници, доколку не ги признавам официално прифатените во РМ ставови за сушноста на јазикот и народот. Затоа пишам само на дискусионите страници и се надевам некоj да ги вземе предвид моите белешки и да промени нешто. Во случиjов станува збор за детаjл од фактологиjата (коjа ако биде точна ќе добие МК Википедиjа и В-jа како цело): Ресен не бил ослободен за време на Илинденското (Илинденско-Преображенското) востание. Поздрав, --[[User:Антон|Антон]] 14:44, 29 Apr 2005 (UTC)
658

уредувања

Прегледник