Разлика помеѓу преработките на „Амонијак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот Додава: la:Ammoniacum Брише: ur:نشادر
с (Бот Додава: ur:نشادر)
с (Бот Додава: la:Ammoniacum Брише: ur:نشادر)
[[ko:암모니아]]
[[ku:Ammoniyak]]
[[la:Ammoniacum]]
[[lt:Amoniakas]]
[[lv:Amonjaks]]
[[tr:Amonyak]]
[[uk:Аміак]]
[[ur:نشادر]]
[[vi:Amoniac]]
[[zh:氨]]
24.401

уредување

Прегледник