Пештани: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 244 бајти ,  пред 2 години
нс
(Ehrlich91 ја премести страницата Пештани на Пештани (Охридско): да се направи разлика меѓу двете села Пештани)
Ознака: Ново пренасочување
 
(нс)
Ознаки: Отстрането пренасочување Изворно уредување 2017
 
'''Пештани''' може да се однесува на следниве села во Македонија:
#пренасочување [[Пештани (Охридско)]]
 
* [[Пештани (Охридско)]] — село во Општина Охрид
* [[Пештани (Прилепско)]] — село во Општина Прилеп
 
{{ГеоПојас}}

Прегледник