Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Кени Дорхем]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Здравка Крстуловиќ]] — хрватска и југословенска глумица.
|-
|valign="top" align="right"|[[2007]] 

Прегледник