Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 18 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 92.55.118.241) и ја поврати преработката 3189163 на CommonsDelinker
(Одбиена последната промена (од 92.55.118.241) и ја поврати преработката 3189163 на CommonsDelinker)
'''Силите на Оската''' е поим по кој се подразбираат учесниците во [[Втора Светска војна]] што се бореа против силите на Сојузниците. Трите големи сили на Оската се [[Германија]], [[Италија]] и [[Јапонија]], исто така се познати како оската [[Рим-Берлин-Токио]]. На крајот од војната силите на Оската претрпеа пораз.
ae decko pickataa
 
<gallery>

Прегледник