Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
::* село [[Врбени (Воденско)|Врбени]] (Νέα Ζωή, Неја Зои) (201 жител)
:* Општински оддел Групиново
::* село [[ГрупиновоГропино]] (или ГропиноГрупиново; Δάφνη, Дафни) (667 жители)
:* Општински оддел Каменик (1.691 жители)
::* село [[Каменик]] (Πετρία, Петрија) (921 жител)

Прегледник