Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 107 бајти ,  пред 7 месеци
Одбиени последните 5 промени (од 203.92.44.151, 203.92.44.150 и Sotiale) и ја поврати преработката 3357950 на KasparBot
(Reverted 2 edits by 203.92.44.150 (talk): Cross-wiki spam (TwinkleGlobal))
Ознака: Отповикај
(Одбиени последните 5 промени (од 203.92.44.151, 203.92.44.150 и Sotiale) и ја поврати преработката 3357950 на KasparBot)
* [[Етернет]], како доминантна [[технологија]] во локалните мрежи
* IEEE 802.11, стандардот за безжични локални мрежи.
* [https://www.digitalbulls.com/ Computer repair doctor]
 
=== Интернет ===
 
== Наводи ==
{{наводи}}
{{наводи}}16. [https://www.digitalbulls.com/ Computer repair] {{Нормативна контрола}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Сметачки мрежи| ]]

Прегледник