Црква „Св. Илија“ - Велгошти: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(Создадена страница со: {{Инфокутија Македонска црква |име = Свети Илија |слика = Охрид 51.JPG |го...)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Ознака: Изворно уредување 2017
Податотека:Црква „Св. Илија“ - Велгошти 9.jpg|Апсидата
Податотека:Црква „Св. Илија“ - Велгошти 7.jpg|Поглед на црквата
Податотека:Црква „Св. Илија“ - Велгошти 8.jpg|ПогледПомошен на цркватаобјект
</gallery>
 

Прегледник