Црква „Св. Илија“ - Велгошти: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Создадена страница со: {{Инфокутија Македонска црква |име = Свети Илија |слика = Охрид 51.JPG |го...
(Создадена страница со: {{Инфокутија Македонска црква |име = Свети Илија |слика = Охрид 51.JPG |го...)
Ознака: Изворно уредување 2017
(нема разлика)

Прегледник