Разлика помеѓу преработките на „Светско првенство во ракомет за мажи 1978“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(нс)
 
| player =
| updated =
| previous = 1974Светско Worldпрвенство Men'sво Handballракомет за мажи 1974 Championship
| next = 1982Светско Worldпрвенство Men'sво Handballракомет за мажи 1982 Championship
}}
 
|}
Извор: [http://ihf.info/IHFCompetitions/CompetitionsArchive/MenWorldChampionships/tabid/4861/Default.aspx Меѓународна ракометна федерација]
 
{{World Handball Championship}}
[[Категорија:Светски првенства во ракомет|1978]]
[[Категорија:Ракометот во 1978 година]]
[[Категорија:Ракометот во Данска]]

Прегледник