Разлика помеѓу преработките на „Оливер Митковски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 1.400 бајти ,  пред 4 месеци
==Филмографија==
 
{{Филмографија-домаћи|глумца=Оливер Митковски }}|- style="background: Lavender; text-align:center; "
* [[Самоуништување (филм)|Самоуништување]](1996)
| colspan="4" |1990.-те
* [[Џипси меџик]] (1997)
|-
* Седум приказни за љубота и свршувањето (2003)
*| 1996. || [[Самоуништување (филм)|Самоуништување]](1996) ТВ филм ||
* [[Бубачки (филм)|Бубачки]] (2003)
|-
* Скопје ремикс (2012)
| 1997. || [[Intiharin el kitabi ]] ТВ филм ||
* [[Трето полувреме (филм)|Трето полувреме]] (2012)
|-
* [[Тврдокорни (телевизиска серија)|Тврдокорни]] (2013)
| 1997. || [[Џипси меџик]] ТВ филм || УН војник
|-style="background: Lavender; text-align:center; "
| colspan="4" |2000.-те
|-
| 2003. || [[Седум приказни за љубота и свршувањето (телевизиска серија)|Седум приказни за љубота и свршувањето]] ТВ серија|| УН војник
|-
*| 2004. || [[Бубачки (филм)|Бубачки]] (2003)Краток филм ||
|-style="background: Lavender; text-align:center; "
| colspan="4" |2010.-те
|-
| 2012. || [[Скопје ремикс (филм)|Скопје ремикс ]] ТВ филм ||
|-
*| 2012. || [[Трето полувреме (филм)|Трето полувреме]] (2012)ТВ филм || Jordan
|-
*| 2013. || [[Тврдокорни (телевизиска серија)|Тврдокорни]] (2013)ТВ серија||
|-
| 2017. || [[Фамилијата Марковски (телевизиска серија)|Фамилијата Марковски ]] ТВ серија|| Емил исцелител
|-
| 2017. || [[Инсајдер (телевизиска серија)|Инсајдер ]] ТВ серија|| Адвокат
|-
| 2013. || [[Еј! (филм)|Еј! ]] ТВ филм||
|-
| 2018. || [[Преспав (телевизиска серија)|Преспав ]] ТВ серија|| Еди Изворски
|-
| 2018. || [[Сонот на крвта и душата (филм)|Сонот на крвта и душата ]] ТВ филм|| Дарко
|-
|}
 
== Надворешни врски ==

Прегледник