Разлика помеѓу преработките на „Брзина на светлината“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
|url=http://physics.nist.gov/cgi-bin/cuu/Value?c
|work=„Наводи на НИСТ за константи, мерни единици и неопределност“
|publisher=НИСТ
|publisher=[[Национален институт за стандарди и технологија|НИСТ]]
|accessdate=21.8.2009
}}</ref><ref name=Jespersen>

Прегледник