Тасос: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 152 бајти ,  пред 2 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
::* село [[Сотирски Пристан]] (Σκάλα Σωτήρος, Скала Сотирос) (368 жители)
::* село [[Сотирас (Тасос)|Сотирас]] (Σωτήρας) (24 жители)
 
== Поврзано ==
* [[Државен пат 69 (Грција)|Државен пат 69]] (ЕО69) — пат околу целиот остров
 
== Наводи ==

Прегледник