Тасос: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 4 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Општина Тасос ==
Според пописот од 2001 г., Општина Тасос има 13 765 постојани жители. Ова се општинските оддели и населенинаселените места во општината:
 
:* Општински оддел Боровец (3140 жители)
15

уредувања

Прегледник