Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
Фалеше апостоф на почетокот на синонимот за загар - ’рт.
(дополнување)
(Фалеше апостоф на почетокот на синонимот за загар - ’рт.)
 
[[Податотека:English Foxhound portrait.jpg|right|thumb||250px|[[Англиски лисичар]]]]
'''Загар''' или '''рт’рт''' е вид на [[куче]] кое им помага на [[ловец|ловците]] со тоа што трага или гони [[дивеч]]. Споредете ги со [[птичар|птичарите]] кои им помагаат на ловците со тоа што ја препознаваат положбата на пленот или го донесуваат истиот.
 
Постојат два вида на загари под кои подпаѓаат по неколку [[кучешка раса|раси]]:
Анонимен корисник

Прегледник