Разлика помеѓу преработките на „Анче Џамбазова“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
| опис =
| родено-име =
| роден-дата = {{родена на|033|август|1942}}
| роден-место ={{знаменце|Flag of North Macedonia (1944–1946).svg}} [[Народна Република Македонија|Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|30|септември|1997}}
| сопружник = [[Александар Џамбазов]]
| татко = [[Петре Прличко]]
| мајка = [[ Деса Прличко ]]
| родители =
| роднини =

Прегледник