Разлика помеѓу преработките на „Нов Тајпеј“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
https://foreigner.ntpc.gov.tw/home.jsp?id=0c69de209c17e5c4
(https://foreigner.ntpc.gov.tw/home.jsp?id=0c69de209c17e5c4)
|government_type = New Taipei City Government
|leader_title = [[Mayor of New Taipei|Mayor]]
|leader_name = [[EricHou ChuYou-yi]]
|area_magnitude = 1 E9
|area_total_km2 = 2052.5667
41

уредување

Прегледник