Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одбиена последната промена (од 2A02:214C:8000:3800:447D:C427:8157:ABB) и ја поврати преработката 3619566 на Kolega2357
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 2A02:214C:8000:3800:447D:C427:8157:ABB) и ја поврати преработката 3619566 на Kolega2357)
 
| [[Корејски јазик|Корејски]]
| 보리스 니콜라예비치 옐친 (прибл. трансл. ''boris nikolayevich yeltsin'')
|-
|[[Грчки јазик|Грчки]]
|Μπορίς Νικολάγεβιτς Γέλτσιν
|}
 

Прегледник