Разлика помеѓу преработките на „Телевизија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 453 бајти ,  пред 1 година
* „Тоа го видов на телевизија“ (''I Saw It on T.V.'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-пејач [[Џон Фогерти]] (''John Fogerty'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=wKeCBmzASro YouTube, John Fogerty Centerfield Full album vinyl LP (Original release, including Zanz Kant Danz) (пристапено на 5.7.2017)]</ref>
* „Телевизиски човек“ (''Television Man'') - песна на американската рок-група „[[Токинг хедс]]“ (''Talking Heads'') од 1985 година.<ref>Talking Heads, ''Little Creatures'', Cai 9144, Jugoton.</ref>
* „Таа го гледа каналот нула?!“ (''She Watch Channel Zero?!'') - песна на американската [[рап]]-група „[[Паблик енеми]]“ (''Public Enemy'') од 1988 година.<ref>[https://www.discogs.com/Public-Enemy-It-Takes-A-Nation-Of-Millions-To-Hold-Us-Back/master/30296 DISCOGS, Public Enemy ‎– It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back (пристапено на 25.8.2019)]</ref>
 
== Поврзано ==

Прегледник