Разлика помеѓу преработките на „Лешница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 1.245 бајти ,  пред 6 месеци
Отстрането пренасочување кон Лешница (појаснување)
(Bjankuloski06 ја премести страницата Лешница на Лешница (појаснување))
 
(Отстрането пренасочување кон Лешница (појаснување))
Ознаки: Изворно уредување 2017 Отстрането пренасочување
 
'''Лешница''' може да се однесува на:
#пренасочување [[Лешница (појаснување)]]
 
== Населени места ==
* [[Лешница (Гостиварско)|Лешница]] — село во Гостиварско
* [[Лешница (Кичевско)|Лешница]] — село во Кичевско
* [[Лешница (Горноџумајско)|Лешница]] — село во Горноџумајско, Пиринска Македонија
* [[Лешница (Светиврачко)|Лешница]] — село во Светиврачко, Пиринска Македонија
* [[Лешница (Ловечко)|Лешница]] — село во Ловечко, Бугарија
* [[Лешница (Епир)|Лешница]] — село во Загорско, Епир, Грција
 
== Реки ==
* [[Лешница (река)|Лешница]] — река во Мариово
 
== Долини ==
* [[Лешница (Шар Планина)|Лешница]] — долина на Шар Планина
 
== Поврзано ==
* [[Горна Лешница]] — село во Тетовско
* [[Долна Лешница]] — село во Тетовско
* [[Лешничка Река]] — река во Кривопаланечко
#пренасочување* [[ЛешницаЕлешница (појаснување)]]
 
{{ГеоПојас}}

Прегледник