Разлика помеѓу преработките на „Жиганци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 616 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk)
Ознака: Отповикување
|362
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0877 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на училишна зграда с.жиганци
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 229 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==

Прегледник