Прејди на содржината

Луковица (Делчевско): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0606 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.луковица
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 215 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања